Główny ekonomista Hamburg Commercial Bank, Cyrus de la Rubia, przewidział cenę docelową Bitcoin na 1 milion dolarów, dodając, że prognoza opiera się na modelu energii elektrycznej.

Główny ekonomista w Hamburg Commercial Bank, Cyrus de la Rubia, powiedział, że cena Bitcoina osiągnie 1 milion dolarów do 2030 roku.

Ekonomista powiedział, że doszedł do tej liczby, korzystając z modelu energii elektrycznej. Powiedział:

„W momencie, gdy na te inne energochłonne towary, na przykład stal lub aluminium, jest większe zapotrzebowanie niż dodatkowe jednostki kryptowaluty, względna atrakcyjność Bitcoina spada. Wtedy osiągnięta zostaje górna granica ceny ”.

W zeszłym miesiącu dyrektor generalny Global Macro Investor Raoul Pal również przewidział, że cena BTC osiągnie 1 milion dolarów. Jeśli chodzi o Pal, Bitcoin wzrośnie o 1 milion dolarów do 2026 roku. W wywiadzie przeprowadzonym 20 grudnia prezes powiedział, że jego prognozy cenowe są oparte na modelu przepływu akcji. Pal powiedział, że twórca modelu przepływu zapasów, Plan B, wyjaśnia model i ułatwia analizę wpływu podaży na cenę.

Pal dodał również, że osiągnięcie 1 miliona dolarów BTC do 2026 roku nie jest „nierozsądne”

W 2020 roku Bitcoin przyciągnął kilku inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Cena BTC wzrosła o ponad 3000% w ciągu roku i nowe szczyty w różnych metrykach. Skok ceny Bitcoin w 2020 r. Był napędzany różnymi czynnikami, w tym ogłoszeniem PayPal, aby zezwolić na płatności kryptograficzne na swojej platformie. W październiku PayPal poinformował, że jego 346 milionów użytkowników może teraz kupować i sprzedawać BTC i trzy inne aktywa cyfrowe za pomocą swoich kont PayPal.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert